M I L Í   R O D I Č E ,

děkujeme, že jste navštívili se svými dětmi stomatologickou ordinaci. To nejlepší, co můžete pro zuby vašich dětí udělat, je pravidelně navštěvovat dětského stomatologa.

Vše o zubech na Orbitklubu

Hlavním posláním Orbitklubu je vzdělávat dospělé i děti o prevenci a dentální hygieně. Není náhoda, že hlavní obsahovou sekci webu jsme nazvali Vše o zubech. Najdete v ní skutečně vše, co potřebujete vědět – od anatomie zubu až po zuby moudrosti. Seznámíte se také s původem vzniku nejběžnějších zubních onemocnění, jakými jsou zubní kaz, zánět nervu či paradontóza.

Prevence a dentální hygiena je u nás stále se rozrůstajícím odvětvím, které správným dodržováním předchází problémům se zuby. A proto se jí zabýváme ve stejnojmenné sekci, kde vás seznámíme s vlivem výživy na zdraví zubů, jak zubní hygienu správně provádět anebo jak o zuby pečovat v různých obdobích života. A pokud máte pocit, že už vše znáte, můžete se třeba pobavit historií zubního kartáčku.

Velmi oblíbenou sekcí Orbitklubu se stala sekce Videa o zubech. Ta nabízí E-zubaře – vzdělávací seriál o dentální hygieně, který vznikl v prostředí reálné stomatologické ordinace. Rovněž zde najdete animovaná videa o zubech, která Vám umožní vidět vývoj zubu a s ním spojená možná úskalí. To vše v propracovaných trojrozměrných animacích.

Přestože je Orbitklub webem, kde najdete vše podstatné o zubech, což by vás mělo držet co nejdále od zubní ordinace, důležitou součástí tohoto populárně-naučného portálu je také databáze zubařů. Abychom byli přesní, můžete zde najít hned 3 databáze: databázi zubních ordinacídatabázi dentálních hygieniků a databázi zubních pohotovostí.

Přestože hlavními tématy webu jsou zubní zdraví a prevence a dentální hygiena, je nám jasné, že každý den, každou hodinu a každou minutu sedí u počítače spousta zoufalých a bolestiplných lidí, kteří mají problém se zubem, tedy v lepším případě pouze s jedním. Tyto lidi samozřejmě neposíláme pryč, naopak. Snažíme se jim/vám pomoct několika způsoby. Těm v největší nouzi může dobře posloužit právě databáze zubních pohotovostí. Najít pohotovost je velmi jednoduché – stačí zadat vaši adresu a výsledkem je výpis zubních pohotovostí (ordinací) seřazených podle vzdálenosti od místa, kde se právě nacházíte. A pak už stačí jen běžet a doufat, že na pohotovosti nebude příliš dlouhá fronta.

Stejně, jako zubní pohotovost, můžete podle lokality najít zubaře nebo dentální hygieničku. Ke každému z nich samozřejmě poskytujeme kontaktní informace, které vám umožní se okamžitě objednat.

Pokud je váš problém méně závažný a postačí vám pouze rada zkušeného profesionála, pak vás jistě potěší zubní poradna, která vám nejen umožní poslat svůj dotaz do poradny, ale také obsahuje již téměř 1500 zodpovězených otázek, které jsou přehledně rozřazeny do kategorií. Našimi poradci jsou zkušení profesionálové: za zubaře MUDr. Jakub Smrček a za dentální hygienisty Bc. Petra Křížová.

Nakonec by bylo fair zmínit se o sekci, která se zuby tolik nesouvisí. Tato sekce se nazývá Orbit a jak asi tušíte, bude spíše o žvýkačkách značky Orbit. Díky společnosti Wrigley, která vlastní značku Orbit, mohl portál Orbitklub v roce 2004 vzniknout. K radosti mnoha lidí pořádáme na Orbitklubu pravidelné soutěže o hodnotné ceny.

Doufáme, že se vám bude Orbitklub líbit. Můžete jej samozřejmě najít také na Facebooku. Budeme se srdečně těšit na vaši návštěvu.